Rekuperačná jednotla Paul Novus 300

NAJLEPŠIA VETRACIA JEDNOTKA NA TRHU

Kompaktná vetracia jednotka aj so spätným získavaním vlhkosti.
TECHNICKÝ POPIS novus300_1

Vetracia jednotka NOVUS 300 od firmy PAUL wärmerückgewinnung je určená na vetranie bytových a kancelárskych priestorov s požiadavkou na množstvo vymeneného vzduchu v rozmedzí 80 – 300 m3/hod. Vetracia jednotka je osadená vysokoúčinným protiprúdovým kanálikovým výmenníkom (európsky patent). Jednotka sa vyznačuje variabilitou v možnostiach montáže, čo umožňuje optimálne navrhnúť pripojené vzduchovody s ohľadom na dľžku a polohu potrubí. Vetracia jednotka je vhodná na vetranie priestorov s rôznou veľkosťou, čo je umožnené nastavením výkonu ventilátorov v širokom rozpätí.

Vetracia jednotka splňuje vysoké nároky z hľadiska efektivity, účinnosti a komfortnej obsluhy.

Štandartný výmenník vo vetracej jednotke NOVUS 300 je možné zameniť za výmenník so spätným získavaním vllhkosti, ktorý vracia značnú časť vlhkosti z odsávaného vzduchu späť do obytného priestoru. Čerstvý vzduch sa nasáva do obytného priestoru cez filtračnú vložku triedy G4. Na požiadanie je možné vybaviť jednotku i peľovou filtračnou vložkou triedy F8. Vzduch odsávaný z obytného priestoru je filtrovaný filtračnou vložkou triedy G4, ktorá chráni výmenník a ventilátory pred znečistením. Automatické riadenie 100% – bypas klapky zabezpečuje prevádzku jednotky v letnom období a umožňuje chladenie obytného priestoru.

Skriňa jednotky je zhotovená z pozinkovaného oceľového plechu povrchovo upraveného práškovou farbou. Vnútorná strana skrine je obložená hrubou vrstvou penového polypropylénu, ktorá zabezpečuje tepelnú a protihlukovú izoláciu jednotky. a tlmí hluk ventilátorov.

Ovládanie jednotky je možné buď pomocou jednoduchej obslužnej jednotky s fóliovou klávesnicou, alebo komfortnou obslužnou jednotkou s dotykovým displejom, ktorá umožnuje veľmi intuitívne nastavenie a komunikáciu s vetracou jednotkou.

Inteligentná riadiaca elektronika určuje tieto vlastnosti jednotky:- stupne vetrania: VYPNUTÉ, STUPEŇ 1 – 7 (fóliová klávesnica)
– stupne vetrania: VYPNUTÉ, NEPRÍTOMNÍ, STUPEŇ 1 – 3 (komfortná obslužná jednotka)
– stupne vetrania 1, 2, 3 nastaviteľné v rozsahu 30 – 100% max. výkonu s krokom 1%
– 2 časové programy
– možnosť automatického riadenia pomocou čidiel CO2, vlhkosti alebo kvality vzduchu
– digitálne vstupno – výstupné rozhranie
– možnosť pripojenia tlačidla nárazového vetrania<
– upozornenie na kontrolu filtračných vložiek
– ochrana proti zamrznutiu pripojeného teplovodného výmenníka
– riadenie vnútornej bypas klapky

Voliteľné príslušenstvo:

– riadenie protimrazovej ochrany
– riadenie vykurovacieho registra
– riadenie elektrickej prepínacej klapky zemného výmenníka tepla

touchpanel_1klavesnica_mala_max