Rekuperačná jednotka Paul Ventos 50DC

Lokálna vetracia jednotka s rekuperáciou tepla.klavesnica_mala_max

TECHNICKÝ POPIS

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla VENTOS 50 DC bola vyvinutá špeciálne pre decentrálne vetranie. Ako všetky jednotky firmy  Paul je vybavená kanálovým protiprúdovým výmenníkom tepla (nemecký a európsky patent) s vysokou účinnosťou rekuperácie. Je vhodná pri rekonštrukciách starších rodinných domov, kancelárii a iných priestorov. Funkčne je koncipovaná jednak ako samostatná jednotka pre jeden priestor (prevedenie s vetracími mriežkami) alebo s použitím potrubia pre ostrovnú prevádzku oddelených priestorov (prevedenie s prírubami na potrubie).
Prednostne sa jednotka umiestňuje na vnútornú stenu. V stene sú dva otvory o priemere 150 mm. Vzhľadovo jednotka pripomína radiátor. Jednotku je možné zabudovať do steny, potom je viditeľný iba predný kryt.
Množstvo vetraného vzduchu je možné regulovať pomocou dvoch úsporných bezkomutátorových jednosmerných radiálnych ventilátorov  (48V  DC), ktoré sú ovládané v 7 stupňoch (ovládacím prvkom je membránová klávesnica). Ovládanie umožňuje: nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania, nárazové vetranie, voliteľne len odsávanie znečisteného vzduchu (letné vetranie) alebo len prívod čerstvého vzduchu, zapínanie protimrazovej ochrany, kontrolu výmeny filtrov. Membránovú klávesnicu je možné kombinovať s PEHA spínacími hodinami. Voliteľne je možné pripojiť tlačidlo pre nárazové vetranie a možnosť spolupráce s krbom.
Jednotka je kompletne hlukovo a tepelne izolovaná bez tepelných mostov. Vonkajší vzduch je nasávaný cez jemný filter G4 a voliteľne jemnejší protipeľový filter G8. Na strane odsávania je použitý filter G4.klavesnica

Varianty VENTOS 50 DC

1. Vetracia jednotka pre samostatný priestor (horný obrázok)

2. Vetracia jednotka pre ostrovné vetranie (dolný obrázok)

Objem vzduchu pri 50 Pa [m3/h] – max. 100
Užitková plocha [m2] – pre jednotlivé miestnosti
Účinnosť [%] – 80
Príkon [w] – max 50

ventos50dc_1 ventos50dc