Rekuperačná jednotka Paul Santos 370 DC

Kompaktná vetracia jednotka so spätným získavaním vlhkosti.

TECHNICKÝ POPIS   santos370dc

Vetracia jednotka SANTOS 370 DC poprípade SANTOS F 370 DC je kompaktný prístroj vhodný pre bytovky, ako aj rodinné domy. Dva úsporné bezkomutátorové jednosmerné ventilátory zabezpečujú výmenu vzduchu cez protiprúdový výmenník s účinnosťou 90%.

Štandartný výmenník môže byť na požiadanie nahradený membránovým výmenníkom so spätným získavaním vlhkosti. Je vhodný pre suché priestory s nízkou produkciou vlhkosti. Tento výmenník dokáže s odpadového vzduchu odobrať vlhkosť a vrátiť ju späť. Konštrukcia doskového výmenníka s oddeleným čerstvým a znečisteným prúdom vzduchu zabezbečuje dlhodobú bezchybnú a hygienickú prevádzku. Špeciálna regulácia chráni interiér pred nadmernou vlhkosťou.

Vonkajší vzduch je nasávaný cez filter G4 (voliteľne F7), na strane odsávania je použitý filter G4.

Obal jednotky je z povrchovo upraveného plechu. Celá jednotka je tepelne a zvukovo izolovaná kvalitným polypropylénom.

Regulácia je zabezpečená 3-stupňovým prepínačom, ktorý je možné umiestniť ľubovolne v interiéry nezávisle na polohe vetracej jednotky. Každý stupeň sa dá jemne nastaviť s krokom 1%. Automatická regulácia bypassu s motoricky ovládanou klapkou zabezpečuje v spolupráci so zemným registrom letné chladenie. Protimrazovú ochranu zabezpečuje protimrazová automatika, ktorá po konfigurácii programu môže spolupracovať s krbom.

Rozvod vzduchu sa k jednotke pripája cez štyri z ôsmych vzduchových prírub s priemerom 160 mm umiestnených zboku alebo zhora na vetracej jednotke. Odvod kondenzátu priemeru ¾“ je na spodnej strane sprava alebo zľava.

SANTOS F 370 DC ponúka tieto výhody:

– spolu so spätným získavaním tepla sa získa aj vlhkosť, čo zvyšuje komfort
– zvýši sa účinnosť vetracej jednotky až do 127%
– hygienicky nezávadný doskový výmenník
– je možná zámena výmenníka so spätným získavaním vlhkostí za štandartný

– žiadne   nebezpečenstvo  zamŕzania  aj  pri mrazoch  pod -10oC.  Nie  je  potrebná   protimrazová ochrana

– nevznikajú nežiadúce pachy počas mnohých rokov

prepinac_santos dispej_santos_m