Rekuperačná jednotka Paul Multi 150 DC

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla vhodná pre zabudovanie do nábytku.

TECHNICKÝ POPIS multi100dc_1

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla MULTI 150 DC je vhodná pre poschodové bytovky, ako aj rodinné domy do 150 m2 podlahovej plochy. Tvar a rozmery tejto jednotky sú prispôsobené pre zabudovanie do nábytkových skríň v kuchyniach, kúpelniach, chodbách bez nároku na špeciálnu technologickú miestnosť. Vetracia jednotka je ako všetky jednotky fy Paul vybavená kanálovým protiprúdovým výmenníkom tepla (nemecký a európsky patent) s vysokou účinnosťou rekuperácie.

Obal jednotky je z pozinkovaného oceľového plechu z bielou povrchovou úpravou. Celá jednotka je tepelne a zvukovo izolovaná bez tepelných mostov. Výmenu vzduchu zabezpečujú dva úsporné bezkomutátorové jednosmerné radiálne ventilátory (48V DC).

Jednotka môže byť vybavená manuálnym alebo automatickým ovládaním. Manuálne ovládanie má 7 stupňov (ovládacím prvkom je membránová klávesnica). Ovládanie umožňuje: nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania, nárazové vetranie, voliteľne len odsávanie znečisteného vzduchu (letné vetranie) alebo len prívod čerstvého vzduchu, zapínanie protimrazovej ochrany, kontrolu výmeny filtrov. Membránovú klávesnicu je možné kombinovať s PEHA spínacími hodinamy. Voliteľne je možné pripojiť tlačidlo pre nárazové vetranie, týždenné spínacie hodiny a možnosť spolupráce s krbom. Automatické ovládanie umožňuje regulovať množstvo vzduchu v 3 stupňoch. Výkon ventilátorov v jednotlivých stupňoch je možné nastaviť s krokom 1%. Programovateľné ovládanie umožňuje okrem toho denné časové programovanie požadovaného stupňa – k dispozícii je 8 časových programov. Je možné aj manuálne nastaviť jeden z 3 stupňov. Ku štandartným funkciám tohoto ovládania patrí kontrola výmeny filtrov, nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania , protimrazová ochrana s predradeným teplovodným výmenníkom, pripojenie viacerých tlačidiel pre nárazové vetranie a špeciálny úsporný (standby) režim so spotrebou pod 2 W. Voliteľne je možné ovládanie doplniť reguláciou pre spoluprácu s krbom, automatickou klapkou pre zemný register, elektrickým predohrevom a inými zariadeniami.

Vonkajší vzduch je nasávaný cez jemný filter G4 a voliteľne jemnejší protipeľový filter G8. Na strane odsávania je použitý filter G4Komfortne_ovladanieklavesnicaPassivhaus