Rekuperačná jednotka Paul Multi 100 DC2

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla vhodná pre zabudovanie do nábytku.klavesnica

TECHNICKÝ POPIS

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla MULTI 100 DC je ako všetky jednotky firmy Paul vybavená kanálovým protiprúdovým výmenníkom tepla (nemecký a európsky patent) s vysokou účinnosťou. Tento moderný výmenník (rekuperátor) umožnil ďalšie zvýšenie tepelnej účinnosti oproti doterajším krížovým a protiprúdovým doskovým výmenníkom. Jednotka bola vyvinutá pre použitie v rodinných domoch a bytoch.
Tvar a rozmery tejto jednotky sú prispôsobené pre zabudovanie do nábytkových skríň v kuchyniach, kúpeľniach, chodbách bez nároku na špeciálnu technologickú miestnosť.
Obal jednotky je z pozinkovaného oceľového plechu z bielou povrchovou úpravou. Celá jednotka je tepelne a zvukovo izolovaná bez tepelných mostov.
Výmenu vzduchu zabezpečujú dva úsporné bezkomutátorové jednosmerné radiálne ventilátory (48V DC).
multi100dc_1multi100dc_2PassivhausMnožstvo vzduchu je možné nastaviť v 7 stupňoch na ovládacej jednotka (membránová klávesnica). Membránovú klávesnicu je možné kombinovať s PEHA spínacími hodinami. Ovládanie umožňuje nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania, nárazové vetranie, voliteľne len odsávanie znečisteného vzduchu (letné vetranie) alebo len prívod čerstvého vzduchu, zapínanie protimrazovej ochrany, kontrolu výmeny filtrov.
Vonkajší vzduch je nasávaný cez jemný filter G4 a voliteľne jemnejší protipeľový filter G8. Na strane odsávania je použitý filter G4.