Rekuperačná jednotka Paul Climos 150 DC

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla vhodná pre zabudovanie do podhľadu (medzistropu).Komfortne_ovladanie

TECHNICKÝ POPIS

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla climos 150 DC bola vyvinutá špeciálne pre zabudovanie do medzistropných priestorov (podhľadov). Ako všetky jednotky firmy Paul je vybavená kanálovým protiprúdovým výmenníkom tepla (nemecký a európsky patent) s vysokou účinnosťou. Pre svoju malú stavebnú výšku je táto jednotka zvlášť vhodná pri použití v medzistropoch, panelových domoch a kanceláriách. Montážou do podhľadu dostaneme priestorovo a opticky výhodné riešenie.
Množstvo vetraného vzduchu je možné regulovať pomocou dvoch úsporných bezkomutátorových jednosmerných radiálnych ventilátorov  (48V  DC). Jednotka môže byť vybavená manuálnym alebo automatickým ovládaním. Manuálne ovládanie má 7 stupňov (ovládacím prvkom je membránová klávesnica). Ovládanie umožňuje: nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania, nárazové vetranie, voliteľne len odsávanie znečisteného vzduchu (letné vetranie) alebo len prívod čerstvého vzduchu, zapínanie protimrazovej ochrany, kontrolu výmeny filtrov. Membránovú klávesnicu je možné kombinovať s PEHA spínacími hodinami. Voliteľne je možné pripojiť tlačidlo pre nárazové vetranie a možnosť spolupráce s krbom.
Automatické ovládanie umožňuje regulovať množstvo vzduchu v 3 stupňoch. Výkon ventilátorov v jednotlivých stupňoch je možné nastaviť s krokom 1%. Programovateľné ovládanie umožňuje okrem toho denné časové programovanie požadovaného stupňa – k dispozícii je 8 časových programov. Je možné aj manuálne nastaviť každý z 3 stupňov. Ku štandardným funkciám tohto ovládania patrí kontrola výmeny filtrov, nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania , protimrazová ochrana s predradeným teplovodným výmenníkom, pripojenie viacerých tlačidiel pre nárazové vetranie a špeciálny úsporný (standby) režim so spotrebou pod 2 W. Voliteľne je možné ovládanie doplniť reguláciou pre spoluprácu s krbom, automatickou klapkou pre zemný register, elektrickým predohrevom a inými zariadeniami.climos100dc_1_maxclimos100dc_2Passivhaus
Jednotka je kompletne hlukovo a tepelne izolovaná bez tepelných mostov. Vonkajší vzduch je nasávaný cez jemný filter G4 a voliteľne jemnejší protipeľový filter G8. Na strane odsávania je použitý filter G4.