Rekuperačná jednotka Paul Climos 100 DC

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla vhodná pre zabudovanie do podhľadu (medzistropu).

TECHNICKÝ POPIS klavesnica

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla climos 100 DC bola vyvinutá špeciálne pre zabudovanie do medzistropných priestorov (podhľadov). Ako všetky jednotky firmy Paul je vybavená kanálovým protiprúdovým výmenníkom tepla (nemecký a európsky patent) s vysokou účinnosťou. Pre svoju malú stavebnú výšku je táto jednotka zvlášť vhodná pri použití v medzistropoch, panelových domoch a kanceláriach. Montážou do podhľadu dostaneme priestorovo a opticky výhodné riešenie.
Množstvo vetraného vzduchu je možné regulovať pomocou dvoch úsporných bezkomutátorových jednosmerných radiálnych ventilátorov  (48V  DC), ktoré sú ovládané v 7 stupňoch (ovládacím prvkom je membránová klávesnica). Ovládanie umožňuje: nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania, nárazové vetranie, len odsávanie znečisteného vzduchu (letné vetranie) alebo len prívod čerstvého vzduchu, zapínanie protimrazovej ochrany, kontrolu výmeny filtrov.
Membránovú klávesnicu je možné doplniť PEHA spínacími hodinami. Voliteľne je možné pripojiť tlačidlo pre nárazové vetranie a možnosť spolupráce s krbom.
Jednotka je kompletne hlukovo a tepelne izolovaná bez tepelných mostov. Vonkajší vzduch je nasávaný cez jemný filter G4 a voliteľne jemnejší protipeľový filter G8. Na strane odsávania je použitý filter G4.Passivhaus climos100dc_2 climos100dc_1_max