Rekuperačná jednotka Pau Campus 500 DC

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla pre väčšie objemy.

TECHNICKÝ POPIS campus500dc

Vetracia jednotka s rekuperáciou tepla CAMPUS 500 DC bola vyvinutá pre vetracie množstvá vzduchu do 600 m3/h a je ako všetky jednotky fy Paul vybavená kanálovým protiprúdovým výmenníkom tepla (nemecký a európsky patent) s vysokou účinnosťou rekuperácie. Jednotka je vhodná najmä pre veľké rodinné domy, školy, škôlky, kancelárie a reštaurácie a iné verejné zariadenia.

Výmenu vzduchu zabezpečujú dva úsporné bezkomutátorové jednosmerné radiálne ventilátory (48V DC).

V závislosti od využívania vetraných priestorov môže byť jednotka vybavená manuálnou reguláciou (membránová klávesnica), automatickou reguláciou s komfortnou ovládacou jednotkou alebo SYSTÉM-BUS reguláciou. Automatické ovládanie umožňuje regulovať množstvo vzduchu v 3 stupňoch. Výkon ventilátorov v jednotlivých stupňoch je možné nastaviť s krokom 1%. Programovateľné ovládanie umožňuje okrem toho denné časové programovanie požadovaného stupňa – k dispozícii je 8 časových programov. Je možné aj manuálne nastaviť každý z 3 stupňov. Ku štandartným funkciám tohoto ovládania patrí kontrola výmeny filtrov, nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania , protimrazová ochrana s predradeným teplovodným výmenníkom, pripojenie viacerých tlačidiel pre nárazové vetranie a špeciálny úsporný (standby) režim so spotrebou pod 2 W. Voliteľne je možné ovládanie doplniť reguláciou pre spoluprácu s krbom, automatickou klapkou pre zemný register, elektrickým predohrevom a inými zariadeniami.

Varianta ovládania s membránovou klávesnicou umožňuje nastaviť množstvo vzduchu v 7 stupňoch. Membránovú klávesnicu je možné kombinovať s PEHA spínacími hodinamy. Ovládanie umožňuje: nastavenie rovnováhy prívodu a odsávania, nárazové vetranie, voliteľne len odsávanie znečisteného vzduchu (letné vetranie) alebo len prívod čerstvého vzduchu, zapínanie protimrazovej ochrany, kontrolu výmeny filtrov. Voliteľne je možné pripojiť tlačidlo pre nárazové vetranie, týždenné spínacie hodiny a možnosť spolupráce s krbom. Sériovo je jednotka vybavená bypassovou klapkou pre letné vetranie.

Treťou možnosťou ovládania je Systém-BUS, ktorý umožňuje nadradeným zariadením (počítač) naprogramovať ľubovoľný spôsob vetrania.

Celá jednotka je tepelne a zvukovo izolovaná bez tepelných mostov. Vonkajší vzduch je nasávaný cez jemný filter G4 a voliteľne jemnejší protipeľový filter G8. Na strane odsávania je použitý filter G4.

Komfortne_ovladanieklavesnicaPassivhaus